вівторок, 6 січня 2015 р.

Уманщина в другій світовій війні. Велика Перемога. 1939-1945р.р…. Одна на всіх..

Історія Уманщини в іменах. Друга світова війна”,

“Усна історія Уманщини – діти війни-літописці”

“Красне письменство Уманського краю
 про Велику Вітчизняну” 

– буктрейлери створені колективом Уманської міської бібліотеки-філії № 5 в  Рік ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941- 1945р.р. та до 70-річчя Великої Перемоги та відеоролик “Фотоспомин ветеранів Великої Вітчизняної війни 317 ОАД ОМ – наших земляків –Г. Н. та Т. Д. Балдецьких."

     В представлених книгах Ви дізнаєтесь про Уманську операцію військ 2-го Українського фронту, героїв Уманської танкової бригади. Познайомитесь з матеріалом про відважних командирів і бійців, які за Уманську операцію отримали почесне звання Героя Радянського Союзу.
У дослідженнях, краєзнавчій роботі темі Великої Вітчизняної війни, визволенню рідного краю Г.Ю.Храбан відводив чільне місце. Вічно житимуть у пам’яті народу визволителі уманської землі, їх невмирущі ратні подвиги. Радянські воїни в Умансько-Батошанській операції виявили неперевершені зразки масового героїзму, і про це ми дізнаємося завдяки копіткій дослідницькій діяльності неперевершеного краєзнавця Г. Ю. Храбана. Відразу після закінчення Корсунь-Шевченківської битви війська 2-го Українського фронту почали готуватися до Уманської операції, яка була складовою частиною стратегічного завдання Червоної Армії визволити Україну від німецько-фашистських загарбників. Цій темі і саме цьому військовому з’єднанню Г.Ю.Храбан присвятив документальний нарис “Уманська операція військ 2-го Українського фронту”.
Г.Ю.Храбаном було встановлено, що двадцяти військовим частинам і з’єднанням за мужність і героїзм, проявлений в боях за визволення Умані, було присвоєне почесне звання “Уманських”. Таке звання отримала танкова бригада під командуванням полковника С.Н. Мирводи. Про це йшлося в газетній статті дослідника “Герої Уманської танкової бригади”. Зі складу бригади ще чотирьом воїнам за визволення Умані було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
А далі краєзнавчі матеріали про І.Д.Черняховського,  К. М.  Деревянка, Уманську яму, дітей війни Уманщини, красне письменство Уманщини про Велику Вітчизняну.

1 коментар:

  1. Много интересной информации)) С удовольствием всё посмотрела.Спасибо)

    ВідповістиВидалити