понеділок, 20 січня 2014 р.

Краєзнавча конференція "Черкащина в контексті історії України" до 60-річчя утворення Черкаської області та 70-річчя визволення Черкащини від гітлерівських загарбників
17 січня 2014 року в Уманській
міській бібліотеці-філії 

№ 5 проведена краєзнавча конференція, організатори 

якої : Уманський Державний педагогічний університет

імені Павла Тичини, кафедра історії України, кафедра всесвітньої історії та правознавства, науково-дослідна лабораторія "Історичне краєзнавство Уманщини, державний історико-архітектурний заповідник " Стара Умань", Уманський краєзнавчий музей, Уманська міська ветеранська організація, Уманська громадська організація "Народна пам'ять Уманщини", Уманська міська бібліотека-філія № 5.
     В роботі конференції взяли участь вчителі історії, учні 10-11-х  історичних класів ЗОШ № 3 та № 14 міста Умані, викладачі та учні Уманського професійного ліцею, спеціалісти фотосалону "Контраст", телекомпанія "Умань", бібліотечні працівники.
Тематичний напрямок: утворення Черкаської області та етапи розвитку, Черкаська область на сучасній карті України висвітлив І.І.Кривошея - завідувач кафедри всесвітньої історії та правозназнавства УДПУ, вчений секретар Державного історико-архітектурного заповідника "Стара Умань".
     Кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та правознавства УДПУ, В.В.Сокирська довела дослідження Григорія Юхимовича Храбана - історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945р.р. Події, яким присвятив наукові студії уманський історик, мають величезне значення для розуміння Великої Вітчизняної війни на території Уманщини - найбільш трагічного і, разом із тим, героїчного періоду.
   
     Про уважне вивчення, збереження героїчних, бойових і трудових традицій та використання цієї великої спадщини у патріотичному вихованні підростаючих поколінь мало місце у виступі М.А. Вальдман - голови міської організації Міжнародного Українського Союзу учасників війни.
     Нагадав про походи і бої, в яких він брав участь, захищаючи зі зброєю в руках своє найсвятіше від ненависного ворога, полковник у відставці, учасник Корсунь-Шевченківської битви В.С.Кімлач.
     Зацікавив учасників конференції виступ голови Уманської громадської організації "Народна пам'ять  Уманщини" Владислава Риндюка, який зазначив, що головною місією пошуковців є увічнення пам'яті про полеглих під час Великої Вітчизняної війни на Уманській землі. За останні роки організація зробила чимало для увічнення пам'яті загиблих воїнів.
     Під час дослідження трагедії 6-ої та 12-ої армій, що героїчно боролися з ворогом у липні-серпні 1941-го року в районі "Уманського оточення", уманські пошуковці знайшли і перепоховали рештки 187 радянських воїнів, встановили імена 11 загиблих, знайшли рідних трьох військослужбовців.
       Владислав Риндюк передав експонати і буде передавати в майбутньому в недавно створений музей бойової слави Уманської міської бібліотеки-філії № 5.
       Науковий співробітник Уманського краєзнавчого музею В.М.Давидюк, автор книги "Історія уманських вулиць",
розповів про радянську добу уманських вулиць.

     З словами вдячності до організаторів конференції виступили одинадцятикласники ЗОШ № 3 та № 14, учні професійного ліцею міста Умані.


3 коментарі:

  1. Захоплено переглянула конференцію, цікаво та змістовно!

    ВідповістиВидалити
  2. Відповіді
    1. Щиро вдячні ! Надіємось, краєзнавча конференція пройшла дуже - дуже добре! Працівники бібліотеки "№ 5.

      Видалити